Forum Saati Ptsi Tem. 16, 2018 2:52 pm

Forumun hizmet kuralları

Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyalı mümkün olduğu kadar kısa sürede siteden kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin, adminlerin ya da webmasterların (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamıyacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. E-posta adresiniz sadece kaydınızı onaylamak ve şifrenizi yollamak içindir (Ve unuttuğunuz zaman şifrenizi yeniden yolluyor)

-Aşağılayıcı, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ya da kanunlarla çelişecek içerikler yasaktır.
-yasaya aykırı pratikler yasak;
-başka bir sitenin haberlerini yayıyorsanız, bu site bunu kabul etmeldir. Bu sitenin yöneticilerin yaptıkları işlere saygı duymak için sitenin adressini yazın !
-mesajları sadece bir kere yollayın.Yoksa tatsız oluyor!
-Yazım yanlışlarına ve gramer'e dikkat edin.SMS stillini tavsiye etmiyoruz!

Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce siteden uzaklaştırılırsınız (ve servis sağlayıcınız da haberdar edilir). Her mesajın IP adresi bunları engellemek için kaydedilmektedir. Bu forumun moderatörleri, adminleri ya da webmasterının, kendi iradeleri doğrultusuna herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Aşağıdaki "kabul ediyorum" linkine basarak :
-yukarıdaki bütün kuralları okuduğunuzu kabul ediyorsunuz;
-yukarıdaki bütün koşulların bağlayıcılığını kabul ediyorsunuz;
-Forumun moderatörlerine bir konuyu değiştirmekte,silmekte izin veriyorsunuz.

OyunLifeme Kurallar

Madde 1 - Foruma üye olduğunuz anda bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

Madde 2 - Forumlarımızda, herhangi bir konuda dil, din, ırk ayrımı yapmak. Dolaylı olarak İsim, kurum ve kuruluşlara hakaret etmek yasaktır.

Madde 3 - Forumlarımızda, Kişileri rahatsız edici, toplum ahlak kurallarına aykırı yazılar yazmak, küfür etmek ve asılsız ithamlarda bulunmak yasaktır.

Madde 4 - creacry resmi web sitesi www.oyun.lifeme.net 'tir. Bu site oyulifeme'nin tek resmi sitesidir.

Madde 5 - Web sitemiz forumlarından veya anasayfasından, bir başka sitede kullanılmak üzere kaynak gösterilmeksizin alıntı yapmak yasaktır. Özellikle forumdaki "Fotoğraf, Video veya Konser kritik" içeriğinin kopyalandığı gözlenirse, kopyalayan üyenin üyeliği yasaklanır.

Madde 6 - Forumlarımızda, oyunlifeme'nin forumu hakkında küçük düşürücü yazılar yazmak yasaktır.

Madde 7 - Forum'a yazı eklerken, yazılarınızın İRC diliyle değil, Türkçe kurallarına uygun olarak eklenmiş olması gerekmektedir. Alfabemizde bulunmayan "q, x, w" gibi harflerin "k, v" gibi harfler yerine kullanılması yasaktır.

Madde 8 - "Bende izledim", "Tamamen katılıyorum", "+1" türü hiçbir değeri olmayan, sırf mesaj sayısını arttırmaya yönelik mesajlar yazmak yasaktır.

Madde 9 - Beğenmediğiniz, içeriğini yeterli bulmadığınız forumlarla dalga geçmek, üyeyi küçük düşürücü yorumlarda bulunmak yasaktır. İçeriğinden rahatsız olduğunuz forumları "Yöneticiye Rapor Et" linkine tıklayarak forum yönetimine iletme hakkınız bulunmaktadır.

Madde 10 - Özel mesaj yoluyla üyelerin kişisel bilgilerini istemek ve rahatsız etmek yasaktır. Forumlarımızda 5 mesajı bulunmayan üyelerin özel mesaj gönderme hakkı bulunmamaktadır.

Madde 11 - Neden olursa olsun, Forum üyelerine hakaret eden üyeler uyarılır, uyarılar dikkate alınmazsa siteye girişi yasaklanır. Siteye girişinin yasaklanmasının ardından, yönetim veya üyeye olan hakaretlerini sürdüren üyelerin Ip adresler ve loglar TCK'nın 480. ve 482. maddelerine dayanarak savcılığa verilebilir.

Madde 12 - Forumlarda konularla ilgili asılsız haberler yazmak, sevmediğiniz yazılar hakkında küçük düşürücü yorumlar yapmak yasaktır. Beğeninizi ölçülü bir şekilde dile getirebileceğiniz gibi, eleştirilerinizi de bu ölçüde yazabilirsiniz.

Madde 13 - Site içerisinde her türlü sitenin reklamını "izinsiz" yapmak kesinlikle yasaktır.

Madde 14 - Sitedeki görevliler, forumun düzenini sağlamakla yükümlü olduklarından, mesajlarınızın içeriğini silebilme yetkisine sahiptirler. Bu konuda şikayetçi olduğunuz üyelere hakaret etmek veya saldırmak yerine adminlere şikayet etmeniz rica edilmektedir. Bu ricaya uyulmaması sonucunda üyeliğiniz yasaklanır, bu kuralımız esnekliği en az olan kuraldır.

Madde 15 - Tüm üyelere yazma hakkı verilmiş olup, mesajları düzenleme yetkisi forum yönetimine aittir. Site içerisindeki yazıların yasal sorumlusu yazarın kendisidir.