Hunting Unlimited 2011 - İnceleme

Aşağa gitmek

Konu.. Hunting Unlimited 2011 - İnceleme

Mesaj tarafından abilir Bir Cuma Ekim 01, 2010 10:58 pm

Hunting Unlimited 2011

Yıllardır avcılık oyunları yapılır durur. Her sene yeni bir sürümü çıkarılır. Satılır mı, satılmaz mı bilinmez. Adventure türünün bile zar zor ilerlediği oyun sektöründe, nasıl oluyor da avcılık oyunları düzenli şekilde çıkabiliyor anlamak mümkün değil. Hunter Unlimited da bu geleneği sürdürerek 2011 versiyonuyla karşımıza çıkıyor.

Şimdi av zamanıdır

Çeşitli hayvanlara karşı verdiğimiz avcılık savaşında, ekipmanlarımız önceki versiyona göre daha az sayıda tutulmuş. Bunun neden böyle yapıldığını bilemiyoruz. Çeşitli hayvanları avlamak için kullanabildiğimiz silahlar arasında yaylar, pompalı ve normal tüfekler yer alıyor. Bu silahlar verdikleri zarar ve menzil olarak birbirlerinden ayrılıyor.

Avlandığımız yerler ise ABD’nin 50 eyaletine yayılmış durumda. Başladığınız gibi her haritayı oynayamıyorsunuz. Ancak bölümleri ve istenenleri tamamladıkça yeni haritalar da size sunuluyor. Haritalar çam ormanı, ağaçlık, karlı dağlar ve countryside olarak 4’e ayrılıyor. Detay düzeyi oldukça düşük olan bu haritalarda gerçekçilik hissi neredeyse sıfır.

Beyaz kuyruklu geyik, Kanada geyiği, sığın, Kanada koyunu, kurt, ayı hatta kaplanları avlayabildiğimiz Hunting Unlimited 2011’de, animasyonlar da sınıfta kalır cinsten. Hayvan modellemeleri iyi gözükse de, bu modellemeler animasyonlarla birleşince gerçek bir hayvan avlama hissinden uzaklaşıyoruz.

Mermi zamanı

Oyunda bulunan çeşitli modlarla bu hayvanların en büyüklerini avlayarak Trophy menüsüne ekleyebiliyorsunuz. Daha önceki oyunlarda da olan “Bullet Time” benzeri özellik, bu oyunda da korunmuş. Yani iyi bir atış yaptığınızda, kurşunu takip ederek atışınızı izleyebiliyorsunuz.Sesler ve müzikler oldukça kulak tırmalayıcı ve bir süre sonra tekrar ettiğinden can sıkıcı bir hal almaktan öteye geçemiyor. Özellikle menüde kullanılan şarkı, bir süre sonra ruh sağlığınızı bozabilecek cinsten.

Geyik mi? Ne geyiği?

Hunting Unlimited 2011, bütün bu hatalarına rağmen avcılık hissini bize tam anlamıyla yaşatamıyor. Biraz olsun avcılık oyunu oynayayım derken, kendinizi basit bir FPS’nin içerisinde buluyorsunuz. Elinizde yay, geyikleri kovalarken bulmaktan öteye geçemiyorsunuz ya da kulübenizi ısırarak yıkan bir grup kurt tarafından öldürülüyorsunuz.

Avcılık sporuna ilgi duyuyorsanız veya “Biraz yeşillik göreyim”, “Geyik avlayayım.” gibi cümleler kuracaksanız, bu oyundan kesinlikle uzak durun. Olmadı gidip 2010 sürümünü alın, o bile daha iyi.

Yani, oyun tam bir fiyasko gibi... Oynadım gördüm, o kadarda eğlenceli, güzel değil.

1-2 Resim Olsun

avatar
abilir
Derece 5 - Level 5

Rep Puanı Rep Puanı : 1123
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 23

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz