Sıkça Sorulan Sorular

Aşağa gitmek

Konu.. Sıkça Sorulan Sorular

Mesaj tarafından abilir Bir Cuma Ekim 01, 2010 11:11 pm

ADSL Nedir?

Asymmetric Dijital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL, mevcut telefon hatları üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir. ADSL bağlantı, hat uzunluğu, kullanılan bakır tipine bağlı olarak 8Mbps'a kada veri alma (download), 1Mbps'e kadar veri gönderme (upload) hızlarına olanak verirken, günümüzde ADSL 2/2+ standartları ile 12/24Mbps download hızlarına ulaşmıştır.

Aynı anda hem internet hem de ses/fax özelliğini sunar, kullanıcılar internette iken aynı anda telefon ile konuşma yapabilir, kaliteli video konferans ortamı ile görüntülü haberleşebilirler. ADSL, kullanıcılara alternatif hız seçeneklerine sahip 24 saat kesintisiz internet erişimi sunar. ADSL'in getirdiği sayısal teknoloji ile internete bağlanamama, hat kesilmesi, hızda azalma gibi durumlar ortadan kalkar.

Türk Telekom tarafından sunulan ADSL hizmetinin bulunduğunuz bölgede verilip verilmediğini Türk Telekomun web sitesinden öğrenebilirsiniz.


Bluetooth Nedir?

Bluetooth teknolojisi kablosuz bağlantının rahatlığını getiriyor. Bu teknoloji, PC, notebook veya cep bilgisayarı ile bluetooth özelliği olan cep telefonlarını kullanarak kablo bağlantısı yapmadan internete girmenizi sağlar. Ayrıca bilgisayarlar arasında yazıcı paylaşımı ve dosya alışverişini kablosuz olarak sağlayabilir. Bluetooth, ev ve ofis ortamında veri paylaşımı için yüksek performanslı, uygun ve düşük maliyetli çözüm sunar. Bluetooth, 10 metreden 100 metreye kadar kablosuz bağlantı sağlar.


HomePlug Nedir?

Kablo karmaşasına son! Elektrik Prizleriyle, Evinizde Network ! HomePlug 1.0 standardı, evlerde kullanılan 220V elektrik hatları üzerinden bilgisayarlar arasında 300 metreye kadar haberleşme imkanı sağlıyor. Homeplug 1.0, saniyede 14Mbit aktarım hızı sunarken, 56bit DES şifreleme ile verilerinizi güvenle taşıyor. Tak çalıştır özelliği ile kullanımı kolay, kurulumu kolay. Üstelik iki farklı model ile bilgisayarınızın ister USB çıkışını isterseniz Ethernet çıkışını kullanabiliyorsunuz.


InfraRED nedir?

Bir çok cep telefonu sahibinin ihtiyaç duyduğu bir çözüm InfraRED teknoloji ile geliyor. Infrared özelliğine sahip cep telefonlarıyla masaüstü, notebook veya cep bilgisayarlarınız arasında kablosuz bağlantı çok daha kolaylaşıyor. Infrared ile GPRS destekli infrared özelliğine sahip cep telefonunuzla internete bağlanabilir yada ona verilerinizi aktarabilirsiniz.


Intel Hyper-Threading Teknolojisi

Intel Pentium 4 Hyper-Threading teknolojili işlemciye sahip bir bilgisayarın bir defada daha fazla iş yapabildiğini biliyor muydunuz? Bilgisayarınızın internetten dosya indirmek gibi yoğun zaman gerektiren görevleri arka planda yapmasına olanak verirken, siz aynı süreyi bilgisayarınızda istediğiniz işleri yaparak geçirebilirsiniz. Böylece bir sonraki göreve başlamak için bir görevin bitmesini beklemenize gerek kalmaz. Bilgisayarınız virüs taraması yaparken siz durmayın; hemen bir dijital fotoğraf galerisi oluşturun, en sevdiğiniz oyunun tadını çıkarın.

Hyper-Threading Teknolojisi, bilgisayarınızın çift işlemcili bir sistem gibi davranmasını sağlayarak yapmak istediklerinizi çok kısa sürede yapabilmeniz için %30 lara varan performans artışı sunar. Böylece bilgisayarınız da daha verimli çalışır, siz de.

Intel Hyper-Threading teknolojisi için 3.06GHz/533MHz ya da 2.4GHz/800MHz ve üstü Intel Pentium 4 işlemcili bir bilgisayar sistemi, bu teknolojiyi kullanan yonga seti, ayrıca bu teknolojiye göre optimize edilmiş Windows XP gerekmektedir.


Intel® Centrino Teknolojisi

Notebookların daha ince ve hafif olmasını sağlarken, kablodan bağımsız, daha uzun süreli ve daha performanslı çalışmasını sağlıyor. Intel ® Pentium ® M işlemci, Intel ® 855 yongaseti ve Intel ® PRO/Wireless kablosuz network bağlantı üçlüsü Centrino Mobil teknolojisini oluşturan temel bileşenler.

2MB ön belleğe sahip Intel ® Pentium ® M 5XX serisi işlemcilere sahip olan Asus notebookların performansı Intel® Pentium ® 4-M 2.8GHz e sahip modellere göre daha üstün sonuçlar verirken, Power4 Gear teknolojisi ile daha uzun süreli pil ömrüne sahip oluyorlar. Nitekim Asus S52N serisi notebooklar 7.6 saate kadar (2. yedek pil ile) pil kullanım süresine sahiptirler.


Intel® Core™2 Duo Mobil İşlemci Nedir?

Dünyanın en iyi mobil işlemcisi

Intel® Core™2 Duo işlemci, çarpıcı performans ve olağanüstü güç tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanan Intel’in ikinci nesil mobil çift çekirdekli işlemcisidir. Intel® Core™ Duo işlemcilere sahip önceki nesil dizüstü bilgisayarlara kıyasla, yeni Intel® Core™ Duo 2 işlemci ve 4 MB önbelleğe sahip Intel® Centrino® Duo Mobil Teknolojisi tabanlı bir dizüstü bilgisayarla, çoklu görevler gibi yoğun işlemci gücü gerektiren görevleri gerçekleştirirken %20’nin üzerinde bir performans artışının keyfni çıkarabilirsiniz.
Intel Pentium D Dual Core Teknolojisi?

Video ve ses işleme, grafik tasarım ve birden fazla uygulamalar ile uğraşan kullanıcılara, çift çekirdekli mimariye sahip Intel Pentium D işlemci, aynı anda iki komutu işlemesi ile yüksek performans sunuyor.

2.8, 3,ve 3.2GHz çalışma hızlarına sahip olan Intel Pentium D işlemciler 2MB L2 önbellek, 800MHz veriyolu ve 64bit mimarisi ile daha yüksek multimedya deneyimi sunar. Execute Disable bit teknolojisi internetteki viruslere karşı bilgisayarınızı korurken, Enhance SpeedStep teknolojisi ile size etkin bir güç yönetimi sunar.


Interpolasyon Nedir?

Interpolasyon çekilen fotoğraf boyutunun özel yazılım ile büyütme tekniğidir. BU sebeple resim veya fotoğraf boyutları dijital fotoğraf makinesının gerçek teknik özelliğini belirtemez, CCD veya CMOS algılayıcının gerçek boyutu (değeri) üst sınıf dijital fotoğraf makinelerinde özellikle belirtilir. Ürün karşılaştırması yapılırken gerçek algılayıcı boyutu (değeri) göz önüne alınmalıdır.


CCD ve CMOS Sensor Nedir?

CCD ve CMOS dijital fotoğraf makinelerinde kullanılan algılayıcı tipleridir. CCD algılayıcılar hassas bir üretim süreci geçirirler ve çok daha net ve keskin fotoğraf sonuçları sunarlar, düşük ışık seviyesinde CMOS'a göre sonuçlar her zaman daha iyidir. CMOS algılayıcılar ekonomiktir ve daha az güç tüketir.


LGA775 Nedir?

LGA775 “Land Grid Array”, yüksek saat hızlarının ve performansın elde edilmesine imkan veren yeni işlemci formudur? Pinler yerine altın kontak uclara sahip olan LGA775 tipindeki işlemciler önce Intel 915, 925X serisi anakartlarda Soket 775 yuvada kullanılacak. PCI Express, DDR2, intel High Definition Audio vb gibi yeni teknolojilerle de donatılmış bu anakartlar ile oyun tutkunları, grafik tasarımcıları daha yüksek performans elde edebilebilecek.


LightScribe Teknolojisi

LightScribe bu özellikteki CD veya DVD üzerine doğrudan lazer ile yazı veya resim yazmayı mümkün kılan bir teknolojidir. Kişisel ve ofis kullanımlarınızda size profesyonel CD etiketi hazırlama imkanı sunar.

Sistem bu özelliği destekleyen optik sürücü, optik medya ve yazılım üçlüsünden oluşuyor. Bu sistem verileri yazmakta kullanılan lazer ışını medyanın dış kısmında kimyasal bir tepkimeye yol açarak farklı tonlarda ve koyu renkte noktalar oluşturuyor ve istenilen tasarımlar da böylece elde edilmiş oluyor.

Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken tek şey, verilerinizi medyalara yazdıktan sonra LightScribe işlemi için grafik editörünü açmak ve medyanın üzerinde yer almasını istediğiniz şekil veya yazıları belirlemek, ardından da yazılan medyayı ters çevirerek yazma işlemini başlatmak.

NCQ Nedir?

Sabit disk için veri istek komutlarının, mekanik aksamın daha etkin çalışması ve I/O veri alışverişinin daha verimli olması için yeniden düzenlenmesidir. Hem lineer düzenleme hem de okuyucu kafanın açısal konumu dikkate alınarak veri istek komutlarının daha etkin bir şekilde yeniden düzenlenmesi bu özelliği taşıyan Serial ATA disklerin performansı devir hızı yüksek olan diğer disklere göre daha yüksek olmaktadır.


PCI Express x16 nedir?

PCI Express x16 saniyede 8GB veri aktarımı ile AGP 8X den 4 kat daha fazla veri taşıyabilen yeni bir grafik standardıdır. Intel 915, 925X serisi yongalara sahip anakartlarla beraber hayatımıza giren PCI Express, önümüzdeki birkaç yılda üretilecek grafik kartlarının standardı olacak. Çift yönlü veri aktarımı sağlayan PCI-E veriyolu ile bu özellikteki grafik kartlarından daha yüksek performans alınarak, oyunlardaki görüntünün daha akıcı ve gerçekçi ve 3 boyutlu grafik tasarımların ise daha kısa sürede oluşturulması sağlanabilmektedir.


Serial ATA Teknolojisi

Serial ATA disk teknolojisi saniyede 150MB aktarım hızı sunar. ATA100 disklere göre 1.5 kat daha verimli ve performanslı çalışır. 7200rpm devir hızı, 8MB tampon bellek ve tek kabloda bir diskin kullanılması (peer to peer), diskin daha hızlı çalışmasını sağlar. İnce data ve güç kablonun kullanılması, kasa içi kablolama ve soğutmayı kolaylaştırır. Hot plug özelliği sistem çalışırken bile veri diskinizi değiştirmenizi sağlar.


THX ® Sertifikası Nedir?

Starwars filmlerinin yaratıcısı George Lucas'ın kurduğu Lucasfim Ltd tarafından belirlenmiş üstün performans özelliklerine sahip ses cihazlarına verilen sertifikadır. THX ® sertifikalı Logitech hoparlörler gelişmiş sinemalardaki sesin tekrar üretilmesindeki kusursuzluğun ev ortamında da sağlanabildiğini kanıtlar. Sesteki daha doğal ton dengesi, konuşmaların daha belirgin ve net olması, çevresel sesin kusursuz biçimde bütünleşmesi sertifikalı ürünlerin ortak özelliğidir.


TurboCache Nedir?

TurboCache teknolojisi, 8GB yüksek veri aktarımı sunan PCI Express x16 grafik arabirimi ile sistem ana belleğinin grafik kartı tarafından paylaşımlı olarak kullanılmasını sağlar. Böylece yeni grafik teknolojileri ile birlikte en uygun fiyat performans elde edilir. Bu teknoloji nVidia Geforce 6200 TC yongalı ekran kartlarında mevcuttur.


Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir?

Enerjiyi içerisindeki akülere depolayan ve elektrik kesilmesi durumunda, akülere depoladığı enerjiyi, şebeke gerilimine çeşitli yöntemlerle çeviren UPS ( Uninterruptable Power Supply-Kesintisiz Güç Kaynağı ) cihazları, üzerlerine bağlı bulunan cihazların kesintisiz elektrik ile çalışmalarını sağlar. UPS'ler genellikle bilgisayar ve donanımlarının elektrik kesilmesi durumunda, verilerin saklanabilmesini sağlamak ve sağlıklı bir şekilde cihazları kapatabilmek için kullanılır.


Line-Interactive UPS Ne demektir?

Şehir şebeke girişini devamlı gözlemleyerek gerilimin sınırlar altına inmesi/üstüne çıkması durumlarında otomatik gerilim regülasyonu sağlarlar. Voltaj dalgalanmaları durumlarında AVR sistemlerinden dolayı hemen aküye geçmeyip aküyü gereksiz yere kullanmazlar ve bu sayede akü ömrü uzun olmaktadır.

HDMI Nedir?

Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü anlamına gelen HDMI, sıkıştırılmamış dijital high-definition video ve multi kanal ses sinyallerini tek bir kablo üzerinden taşıyan bağlantı tipidir. Saniyede 5Gbit veri aktarım hızı ile yüksek çözünürlük ve kalitedeki HDTV yayınlarının aktarımı için gereken hızı sunar. Günümüzde yeni teknolojiye sahip geniş ekran LCD TV ve DVD oynatıcılarda kullanılmaya başlayan HDMI bağlantısı daha kaliteli görüntü ve ses çıkışı sunuyor. PC dünyasında oyun, grafik ve video uygulamaları için önemli bir yere sahip ekran kartlarında da yakın gelecekte yüksek kaliteli görüntü aktarımı için bu bağlantı tipine geçilecek. Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

ATRAC3 teknolojisi nedir?

Adaptive TRansform Acoustic Coding İngilizce kelimelerinin baş harflerinin kısaltması olarak kullanılan ATRAC, ses sinyalleri için bir sıkıştırma teknolojisidir.
ATRAC3, neredeyse ses kalitesinden hiç ödün vermeden orijinal CD kaynağındaki müzik verilerini 1/10 oranında sıkıştıran bu teknolojiyi temel almaktadır. Bu teknoloji ile bir müzik CD sindeki 4 dakikalık veya yaklaşık 42 MB lık müzik parçasını yaklaşık 4,0 MB*'a indirebiliyor!

ATRAC3plus teknolojisi nedir?

ATRAC3plus (Adaptive TRansform Acoustic Coding 3 plus) ATRAC3 teknolojisinin geliştirilmiş halidir ve iki kat daha fazla sıkıştırma oranı sunar.
Bu durum, müzik dosyasını orijinal CD kaynağının 1/20 oranında sıkıştırmanızı, yani 42 MB'lık CD parçasını, yine neredeyse ses kalitesinden hiç kayıp vermeden yaklaşık 2,0 MB*'a indirir.

SmartManage

SmartManage, monitörlerin durumunu izlemeye, yönetmeye ve denetlemeye, sorun yaşayan kullanıcılara uzaktan destek sağlamaya yarayan ve tüm bunları LAN üzerinden gerçekleştiren bir sistemdir.

SmartControl

Ekran ayarlarını yapmayı sağlayan PC yazılımı. Ekran ayarları için Philips iki seçenek sunar. Ekran Menüsü'nde ekranın üstündeki düğmeleri kullanarak gezinebilir veya daha alışık olduğunuz bir biçimde ekran ayarlarını yapmak için Philips SmartControl yazılımını kullanabilirsiniz.

TCO '03 uyumluluğu

Güvenlik, ergonomi ve özellikle elektrik alanlar (AEF) konusunda MPR-II'den de daha sıkı bir TCO (İsveçProfesyonel Çalışanlar Konfederasyonu) standardı.

sRGB

Bilgisayar çevre birimlerinin, monitörlerin, işletim sistemlerinin ve tarayıcıların büyük bir çoğunluğu için optimize edilmiş olan kalibrasyonlu RGB, isabetli renk eşleşmesine olanak sağlar

Dahili güç kaynağı

Dahili güç kaynağı, LCD ekran gövdesinin içine yerleştirilmiş ve hantal harici güç adaptörlerinin yerini alan bir güç adaptörüdür. Böylece ek adaptör gerektirmeden LCD monitör kullanılabilmektedir.

FlexiHolder

FlexiHolder, yapılacaklar listesi, belgeler, kartvizitler ve fotoğrafları monitörün üst kısmında tutarak gözünüzün önünde olmasını sağlayan ince bir oluktur.

ActiveBright

ActiveBright, üstün parlaklık, çok keskin renkler ve geniş izleme açısıyla sunduğu mükemmel görüntüleriyle, en iyi multimedya eğlencesi için yüksek çözünürlüklü, televizyona yakın bir kalite sağlar.

3D surround ses

Virtual 3D Surround Ses, daha üstün ve gerçekçi ses atmosferi elde etmek için stereo kaynaklardan simüle edilmiş surround ses efektleri sağlayan ileri ses geliştirme teknolojisidir.

USB Dijital Ses

PC ses sinyallerinin eski, analog mini jak kablosu yerine USB kablosu üzerinden dijital olarak aktarılması, inanılmaz ses efektlerini dijital/analog dönüştürme işleminin yol açtığı bozulma olmaksızın anında miksler.

LightFrame™ DR

LightFrame™ Digital Reality, hızlı ve rahat donanım ve yazılım arayüzleri üzerinden
kullanıcılara yüksek kalitede daha parlak ve keskin resimler sağlayan, yüksek model Philips
monitörleri için kullanılan dahili yazılım ve donanım çözümüdür.

Perfect Panel™

Parlak ve ölü noktalar LCD panelde söz konusu olabilecek piksel hatalarıdır. Bazı üreticiler LCD paneldeki parlak ve ölü piksel hatalarını halen üretim sürecinin kaçınılamaz bir parçası olarak kabul ederken, Philips böyle düşünmüyor. ISO 13406-2 sınıf I standartlarıyla uyumlu, Philips Perfect Panel™ özelliğine sahip monitörler, LCD panel hatalarına karşı sıfır toleransla üretilir ve tek bir parlak ya da ölü nokta hatası dahi söz konusu olduğunda Philips Perfect Panel™ garantisi ile onarılır veya değiştirilir.

SmartTouch Kontroller

SmartTouch kontroller, çıkıntılı düğmelerin yerini alan akıllı, son derece hassas, dokunmaya duyarlı tuşlardır. En hafif dokunuşunuza bile tepki veren SmartTouch kontrolleri örneğin monitörünüzü açmak veya LightFrame™ ile ekranınızın parlaklığını ve keskinliğini arttırmak için kullanılabilir. Etkin hale geldiğinde SmartTouch tuşlarının ışığı komutlarınızın işleme girdiğini göstermek üzere yanmaya başlar.

Kensington kilit

Hırsızlara karşı ek koruma amacıyla bir kilitleme cihazıyla birlikte ekranın sabit bir eşyaya bağlanmasını sağlayan, ekran çerçevesinde yer alan küçük yuvalardır.

Lead-free (Kurşunsuz)

Kurşunsuz ekran ürünleri, çevreye zararlı olan kurşunu ve diğer toksik maddelerin kullanımını kısıtlandıran katı Avrupa Topluluğu Tehlikeli Maddelerin Kısıtlandırılması (RoHS, Restriction of Hazardous Substances) standartlarına uyumlu olarak tasarlanmış ve üretilmişlerdir.

Neodimyum mıknatıs

Neodimyum, ses bobinlerinde daha yüksek hassasiyette, güçlü bir manyetik alan, daha iyi bas tepkisi ve genelde daha yüksek ses kalitesi sağlamak için en iyi malzemedir.

Twin vents

Hava kanalı olarak görev yapan özel tasarlanmış yarıklar, yüksek tonlarla bas sesleri dengeleyerek daha bütünlüklü bir dinleme deneyimi sağlar.

Flexi-Grip (esnek kavrama) tasarımı

Yumuşak ve esnek bir bölüm, kablo bağlantısını, normalde kabloda tekrar tekrar bükülme sonucunda oluşacak hasardan korur.

Bass Beat vent sistemi

Bass beat vent'ler, derin ve zengin baslara sahip daha iyi ses için hava sirkülasyonu sağlar.

SRS WOW surround ses

SRS ses teknolojilerinin bir kombinasyonu olan 'WOW', mono veya stereo ses kaynaklarından, derin ve zengin bir basa sahip surround ses deneyimi yaratır. Artık dinlediğiniz sesler daha dolgun, zengin ve geniş olacaktır. WOW, ses sıkıştırmasında veya küçük hoparlörlerde çoğunlukla kaybolan derinlik hissini yeniden yaratır.

HD ready (HD teknolojisine hazır)

HD TV sinyalinin olağanüstü görüntü kalitesinin keyfini çıkarın ve HDTV yayını, Blue-ray DVD veya HDVD gibi HD (Yüksek Çözünürlük) kaynaklarına hazır olun. HD ready, Progressive scan'in ötesine geçen bir görüntü kalitesi sunan korumalı bir etikettir. Bir High Definition TV sinyalinin çözünürlük ve görüntü kalitesi avantajlarını kullanabilen bir HD ekranı sunmaya yönelik olarak EICTA tarafından konmuş katı standartlara uyumludur. Hem analog YPbPr hem de DVI veya HDMI'nın sıkıştırılmamış Dijital bağlantısı için HDCP destekli evrensel bir bağlantıya sahiptir. 50 ve 60 Hz'de 720p ve 1080i sinyaller görüntüleyebilir.

Dijital Kristal Netlik

Digital Crystal Clear (Dijital Kristal Netlik), görüntü kalitesini dijital olarak optimum kontrast, renk ve keskinlik seviyelerine göre ayarlayan ve optimize eden bir görüntü yenilikleri paketidir. Bu, sinemada olmak gibi bir şeydir.

Aktif Kontrol + Işık Sensörü

Aktif Kontrol (Active Control), resim kalitesi ayarlarını otomatik olarak yapmak için gelen analog sinyalleri ölçerek ve analiz ederek resim kalitesini optimize etmenin eşsiz ve akıllıca bir yöntemini sağlar. Işık Sensörlü Aktif Kontrol, resim parlaklığını odadaki ortam aydınlık seviyesine göre ayarlamak için bir sensör kullanır.

Virtual Dolby Surround

Virtual Dolby Surround, surround ses efektlerini güçlendirmeye yönelik bir ses teknolojisidir. Arkaya ek hoparlör yerleştirmeden Dolby Pro Logic etkisi yaratır. Televizyon izlemekten daha çok keyif alırsınız.

Pixel Plus

Satır sayısını ve piksel sayısını artırmak için Pixel Plus işlemcisinin gücünden yararlanır. Sonuçta hangi kaynaktan gelirse gelsin, her zaman, daha ayrıntılı, daha çok derinlik hissi veren, keskin görüntüler ortaya çıkar.

Grafik resim

Picture-in-Graphics, ana resmin içinde, ana TV ekranınızdaki veri/grafikleri izlemenizi sağlayan küçük bir penceredir. Veri/grafiklerle TV'yi aynı anda seyredebilmenizi sağlar.

DVI-I Girişi

Bir DVI-I girişi, sıkıştırılmamış, yüksek bant genişliğinde, dijital bir RGB sinyalini kaynaktan ekrana bağlar. Dijital sinyalin analoğa çevrilmesi işlemini ortadan kaldırarak net, titreşimsiz ve kusursuz bir görüntü sunar. DVI girişi, Dijital Ayar kutuları, DVD oynatıcılar ve HD kaydedicilerden kopya korumalı programların izlenmesine olanak sağlayan HDCP kopyalama korumasını destekler. DVI-I, (bir dönüştürücü kablo ile) tüm HDMI cihazlarına bağlanabildiği için, gelecekte de her zaman kullanılabilir olacaktır. DVI-I girişi analog PCVGA sinyallerini de destekler.

Akıllı Görüntü ve Akıllı Ses

Akıllı Görüntü (Smart Picture) ve Akıllı Ses (Smart Sound) özellikleri ile önceden ayarlı Philips modlarına uzaktan kumanda üzerinden tek tuşla doğrudan erişebilirsiniz. Ekonomik, Doğal, Zengin, Multimedya ve Kişisel gibi çeşitli görüntü modları ve Film, Konuşma, Müzik ve Kişisel gibi çeşitli ses modları için optimum görüntü ve ses ayarını yapabilirsiniz. Farklı akıllı görüntü ve ses modları için kullanma kılavuzuna başvurunuz.

Pixel Plus 2 HD

Pixel Plus 2 HD, standart TV, Yüksek Çözünürlük (HD) sinyaller ve multimedya kaynaklarını benzersiz bir şekilde işler. Gelen resimdeki her piksel, çevredeki piksellerle daha iyi uyum sağlamak üzere geliştirilir, böylelikle daha doğal bir görüntü elde edilir. Sıkıştırılmış multimedya içeriğindeki pürüzler tespit edilir ve azaltılır ve görüntünün net ve bıçak keskinliğinde olması sağlanmış olur. Dijital parazit azaltma, görüntünün kusursuz bir pürüzsüzlükte bıçak keskinliğine sahip olmasını sağlar.

Ambilight 2

Ambilight 2 kanal setinizin her iki tarafında birbirinden bağımsız olarak ekrandaki görüntüye uyum sağlayan ortam aydınlatması oluşturur. İzleme keyfinize yeni bir boyut katarak, sizi izlediğiniz görüntünün içine çeker. Ambians yaratır, daha rahat bir izleme olanağı sağlar ve algılanan detayları, kontrastı ve rengi güçlendirir. Ambilight, yaydığı ışığın renklerini ekranda değişen fona göre otomatik veya isteğe bağlı olarak değiştirebilir.

Ambilight Surround

Ambilight Surround ortam ışığını içeriğin keyfini tam olarak çıkarmanız için görüntü kalitesine uygun bir ambiyans yaratmak amacıyla 3 taraftan yansıtır

Ambilight Full Surround

Ambilight Full Surround görüntünün 4 yanında renkleri ve ışık yoğunluğunu tamamlayan bir akış üretir, böylece muhteşem kalitede görüntüler sağlar.

Flat NXT Monolith Hoparlörler

Temellerini NXT'nin attığı yüzeyden seslendirme prensibi daha da ilerleyerek anıtsal bir hoparlör teknolojisine dönüşmüştür. TV kutusunun yüzeyini bir hoparlör zarı gibi kullanır. Hoparlörler artık sanal olarak görünmez olup, mükemmel bir tasarım ve saf ve doğrudan bir ses iletimi getirmektedir.

Clear LCD

Clear LCD, hızlı sahne çekiminde bile net ve canlı görüntüler sunar. Taramalı arka ışık teknolojisi, çekim gösteriminin keskinliğini arttırır. Bu benzersiz Philips teknolojisi, her türlü alan titremesini ortadan kaldırmak için yüksek yenileme oranı kullanır ve LCD teknolojisinin mükemmel sessizliğini korur. Daha büyük görüntüleme açısı ile yüksek kontrasta yol açan yeni bir arka ışık modülü ile birleşmiştir. Bu, iyi bir izleme deneyimi sağlamak üzere size en iyi görüntüleri sunar.

Dinamik kontrast geliştirici

Geniş izleme açılarında bile en yüksek kontrast ve canlı görüntüye sahip olan LCD flat ekranı istiyorsunuz. Philips dinamik kontrast geliştirici, daha ayrıntılı zengin siyah seviyeleri sağlayan video işleme ve benzersiz fon ışığı kısma teknolojisini kullanmaktadır. Fon ışığı kısma özelliği, izleme açısını geliştirerek kontrastı 5 kata* kadar artırır. Yüksek kontrastlı ve canlı renklerle parlak ve gerçekçi görüntüler sunar (* ekranın türüne ve görüntünün içeriğine bağlı olarak bu faktör, 2 – 5 arasında değişir).

3D Combfilter (tarama filtresi)

3D tarama filtresi, seyir keyfinizi bozan renk karışması, ışık karışması ve tırtıklı kenarları ortadan kaldırmak için 3D alanında parlaklık ve renk sinyallerini daha iyi ayırır. 3D dijital tarama filtresi, renk bilgilerini siyah beyaz bilgilerinden tam olarak ayırmak ve yatay ve dikey noktaları ve bunun yanı sıra tırtırklı kenarları ortadan kaldırmak için televizyon görüntüsünde alanlar arasında bir karşılaştırma gerçekleştirir. Sonuç mükemmel netliğe sahip bir görüntüdür.

Çoklu PiP Modu

Çoklu Resim içinde Resim (Picture-in-Picture) modları, iki video kaynağını aynı anda resim içinde resim, yan yana veya durağan resimlerden meydana gelen mozaik görüntüsünde izlemenizi sağlar.

Crystal Clear III (Kristal Netlik III)

Crystal Clear (Kristal Netlik) III, daha iyi bir görüntü elde etmek için tüm gelişmeleri bir araya getirir. Her zaman en doğal görünen renkleri elde edebilmeniz için bir 2D Comb (Tarama) filtresi, Dinamik kontrast, Blue stretch ve Yeşil gelişimlerini içerir.

Incredible Surround™

Incredible Surround, Philips'in geliştirdiği, ses alanını ciddi şekilde büyüterek sesin içinde kaybolmanızı sağlayan bir ses teknolojisidir. En üst düzey teknolojiyle elektronik faz kaydırması özelliğini kullanan Incredible Surround, sol ve sağ kanalın seslerini, iki hoparlör arasındaki sanal mesafeyi artıracak şekilde birleştirir. Daha geniş olan bu ses dağılımı, stereo efektlerini büyük ölçüde geliştirir ve daha doğal ses boyutları oluşturur. Incredible Surround, ek hoparlörler kullanmaksızın, daha derin ve geniş sesli surround ses elde etmenizi sağlar.

Real Flat resim tüpü

Daha düz bir tüp daha geniş izleme açısı sağlarken, yansımaları da en aza indirerek, mümkün olan en iyi görüntüyü sağlar. Özel bir alaşımından yapılma invar gölge maskesi, standart tüplere kıyasla daha net bir görüntü ve daha ılımlı renkler elde edilmesine yardımcı olur.

Mylar tweeterlar

Çift formlu dome tipi tweeterların mylar malzemesi, mükemmel ses çıkışı sağlar. Tüm yüksek frekanslar mükemmel şekilde elde edildiğinden, müzik canlanır ve filmler gerçek olur
avatar
abilir
Derece 5 - Level 5

Rep Puanı Rep Puanı : 1123
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 23

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz