Kartal'ın Büyük Hatası !

Aşağa gitmek

281010

Mesaj 

Konu.. Kartal'ın Büyük Hatası !
Beşiktaş'ın eski masörü Necati Yücel, sağlık ekibinin büyük bir hatanın içinde olduğunu söyledi.


Sezona fırtına gibi giren, ligde ve Avrupa’da başarılı sonuçlar alarak şampiyonluğun en güçlü adayı durumundayken, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle kâbus dolu günler geçiren Beşiktaş’a, eski masörü Necati Yücel’den kritik uyarılar geldi. Gordon Milne döneminde Beşiktaş’a giren ve siyah - beyazlı takıma yıllarını veren Yücel, Beşiktaş sağlık heyetinin büyük hatalar içerisinde olduğunu dile getirdi.

Sadece Beşiktaş’ta değil, bütün takımlarda yaşanan yumuşak doku sakatlıkların önlemlerinin sağlık heyetleri tarafından alınmadığını belirten Yücel, “Türkiye’deki kulüplerin doktorları masörün önemini kavrayamıyor. Kulüpler, derin masajı bilen masörlerle çalışmalıdır. Eğer önceden önlem alınsaydı, Quaresma bugün sakat olmazdı. Hem böylesine trilyonluk bir yıldızı getiriyorsunuz, hem de bu oyuncunun sakatlanmaması için gerekli önlemi almıyorsunuz” dedi.

Baros’un sakatlığı önlenirdi

Bunu önlemenin yolunun, Almanya ve Kuzey Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan derin masaj tekniği olduğunu söyleyen Necati Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü:

Futbolcunun dokularına göre yükleme programları yapılır. Ben Quaresma, Guti, Ferrari ve Aurelio’ya aşırı yükleme yapıldığını düşünüyorum. Sadece Beşiktaşlı futbolcular değil, Milan Baros’un da sakatlığı, önceden yapılan doku masajlarıyla önlenebilirdi. Takımdan ayrılan Delgado ve İlhan Mansız’ı ben kesinlikle bu duruma getirtmezdim.

Beşiktaş Sağlık Heyeti Başkanı Mete Düren ile bu konuda bir türlü konuşamadığını söyleyen Necati Yücel, “Düren’i kamuoyuna şikayet ediyorum. Uzaktan kumanda ile sağlık heyeti başkanlığı yapılmaz. Beşiktaş’ta yaşanan bu sakatlıklarla ilgili Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ile Başkan Yıldırım Demirören’e rapor vermeyi düşündüm. Benim kulüpten hiç bir beklentim yok ama Türk futbolunda yaşanan bu tür adale sakatlıkları önceden önlenebilir” dedi.

Yücel, “Türkiye’de kulüpler futbolcularını sırf masaj ve fizik tedavi için yurt dışını yolluyor. İnanın paralarını sokağa atıyorlar. Farkında mısınız Emre Belözoğlu artık eskisi gibi sakatlanmıyor. Çünkü Sarıyer’de görev yapan ve benim yetiştirdiğim birine masaja gidiyor. Beşiktaş’ın futbolcuları, bu camiaya yıllarca hizmet eden Necat Yücel’e gizli gizli geliyorlar. Bu ne kadar acı bir şey” ifadelerini kullandı.

Sağlıklı iddia!

Beşiktaş’a görev aldığım dönemlerde bir çok teknik direktörle çalıştım. Bunlardan biri ise kendisiyle çalışmaktan çok memnun kaldığım Daum’du. Bazen onunla iddiaya girerdim. Sakatlanan bir futbolcu için bana 4 haftada iyileşir demiştim. Ben ise o futbolcuyu üç haftada yetiştirmiştim.

Arda’ya uyarı

Derin masaj bildiğimiz serbest masaj değildir. Bu tür bilinçli yapılan masajlar futbolcuların sakatlanmasını engeller. Arda Turan için de bu şekilde önlemler alınmalıdır. Arda’ya bu dediklerim mutlaka uygulanmalı. Yoksa çok daha ağır sakatlıklar yaşayabilir.

Milliyet
avatar
PeSever_11
Derece 5 - Level 5

Rep Puanı Rep Puanı : 1148
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 2

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz