Ayda 1 milyar saat oyun

Aşağa gitmek

021110

Mesaj 

Konu.. Ayda 1 milyar saat oyun


Xbox Live kullanıcılarının Live üzerinde oynama sürelerinin toplamı ayda 1 milyar saat yapıyor.

Microsoft, Live üzerinde aylık oyun oynanma rakamının 1 milyar saat olduğunu açıkladı. İnanılması güç gibi duran bu rakamın bütün oyuncuların Live'da bağlı bulundukları sürelerin toplamı olduğunu belirtelim.

Bir ay içerisinde toplamda 720 saat bulunuyor. Live üzerinde oyuncuların oynama saatlerinin toplamı ise 1 milyar saat. Tabii 45 milyon Xbox 360 sahibinin olduğunu ve 25 milyon kayıtlı Live üyesi olduğunu hatırlatalım. Bu rakamlara PC üzerinden oynayan Live sahipleri de (Games for Windows oyunlarını Live üyelikleriyle oynayanlar) dahil.

25 milyon Live kullanıcısı eğer bir ay içerisinde Live'larını hiç kapatmazlarsa 18 milyar saat sonucuna ulaşıyoruz. Ayrıca 1 milyar saatin sadece 25 milyon kişinin online oyununu hesapladığını düşünürsek, 45 milyon Xbox 360 sahibinin çevrimdışı oynadığı süreyle birlikte toplam oyun süresi nedir acaba. Bizim tahminimiz 3 milyar saate yaklaştığı yönünde.

Kinect'in de piyasaya çıkmasıyla daha fazla satış rakamına ulaşmayı hedefleyen Microsoft, aynı şekilde Live kullanıcı sayısında da büyü bir artış bekliyor. Live üzerinden Kinect ile oynayanların sayısını da hesaba katacak olursak 1 milyar saat rakamı kısa sürede artacaktır.


tcb cutehawk
avatar
CuteHawk
Yaratıcı

Rep Puanı Rep Puanı : 1272
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 22

http://www.oyun.lifeme.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz