18 Mart ( Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz )

Aşağa gitmek

Güncel 18 Mart ( Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz )

Mesaj tarafından ForceHawk_7z Bir Cuma Mart 19, 2010 10:54 pm

"Milletlerin tarihinde bazı önemli günler vardır ki milat kabul edilir. 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi tarihimizde milat kabul edilen dönüm noktalarından biridir. Bu milat bir ülkenin işgalci güçlere bağımsızlık mücadelesinin bir sembolü haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı Mücadelesi içinde 1915 tarihi, bir ülkenin toprak bütünlüğüne ve bağımsızlığına karşı verdiği onurlu direnişin bir öyküsü olmuştur. Türk vatanını işgale niyetlenen işgalci ve sömürgeci devletler Çanakkale'de tam bir bozguna uğramışlardır. İngiliz, Fransız ve Anzaklardan (Avustralya, Yeni Zelanda ordusu) kurulan 70 bin kişilik kuvvet, 25 Nisan 1915'te Seddülbahir ve Arıburnu bölgelerinde karaya çıkarıldı. Düşman kuvvetleri, 109 harp ve 308 nakliye gemisi ve özel çıkarma araçlarıyla denizden desteklenmekteydi. Çanakkale Savaşı, Birinci Dünya Savaşı sırasında Türkiye'nin çarpıştığı 10 cepheden biriydi. Çanakkale Deniz Savaşı ile Türkiye'nin geçilemeyeceği, işgal edilemeyeceği dünyaya gösterilmiş oldu. Çanakkale Deniz Zaferi'nin kutlandığı 95'inci yıldönümünde bugün hala dünyada barış ve ülkelerin toprak bütünlüğüne tehdit gündemde yerini alabilmektedir. Dünyanın dört bir yanında silahlar konuşmaktadır. İşgalci emperyalist güçler, silahlarıyla, siyasi/ politik oyunlarla dünya üzerinde egemen durumlarını sürdürmeye çalışmaktadırlar.
Atatürk'ün tarihe geçen ' yurtta sulh, cihanda sulh' sözünün önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Çanakkale Zaferinin 95'inci yıldönümünde buna ne kadar ihtiyacımız olduğunu işgalciliğin önüne geçebilecek en önemli gücün de demokrasi olduğunu bir kez daha hatırlatırız."


Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz.

Onlar olmasaydı şu an belkide biz yoktuk. Onlra sonsuz sevgilerimizi ve dualarımızı gönderiyorum. Herkesin Çanakkale Zaferinin 95. yıldönümünü kutlarım...

M.R * ForceHawk_7z
avatar
ForceHawk_7z
Yaratıcı

Rep Puanı Rep Puanı : 1365
Başarı Sistemi Başarı Sistemi : 52

http://oyun.lifeme.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz